UWAGA!
Nasza oferta skierowana jest wyłącznie do
OSÓB PEŁNOLETNICH!
POTWIERDZAM, jestem osobą pełnoletnią
MENU
 
Fairview

Charles Back zdążył już sobie wyrobić opinię człowieka wpływowego, pomysłowego, z dobrą głową do interesów. Jednak wszystko zaczęło się od jego dziadka. W 1902 roku Charles Back I, imigrant z Litwy, wysiadł ze statku na południowoafrykański brzeg. Pomysłem Charlesa na nowe życie stało się otwarcie sklepu mięsnego w Paarl. Jako człowiek bezpośrednio związany z branżą kulinarną szybko zauważył potencjał jaki tkwi w winie, skupował więc ziemie i pomału sam zaczął produkować wino. Obecną farmę - Fairview kupił w 1937 roku. Zmarł w 1955 pozostawiając dwóch synów. Winem zajął się Cyril– ojciec obecnego właściciela.
 

Dzisiejszy właściciel Fairview - Charles Back II to prawdziwa legenda. W 2017 roku przyznano mu za życia tytuł najważniejszej postaci dla rozwoju winiarstwa w RPA.

 

Studiował Elsenburg Agricultural College w Stellenbosch, do rodzinnego przedsięwzięcia przystąpił w 1978 roku (w 1995 roku po śmierci ojca na dobre przejął stery). Nie próżnował. Od razu wprowadzał własne pomysły. Mało obiecujące odmiany zlikwidował, eksperymentował z mniej znanymi (nie krył przy tym swoich fascynacji winami z doliny Rodanu). Jako pierwszy wprowadził do RPA viognier i poważne uprawy mourvedre. Trzeba przyznać, źe potrafił budować mocny wizerunek marki - w latach 80. wprowadzał z ojcem wina Goats do Roam, z charakterystycznym „kozim” logo na etykiecie. Te wina zapewniły mu olbrzymi sukces (np. w USA).
W sumie Back ma na czym gospodarzyć i może swobodnie konstruować listę win korzystając ze swoich ziem w Paarl, bardziej suchym i gorącym Swartlandzie (to tutaj postawił na viogner, shiraz, grenache, mourvèdre czy carignan) oraz Darling. To obszar chłodniejszy, bardziej umiarkowany klimatycznie, pozwala mu to na poważniejsze eksperymenty z odmianami białymi. Ma też ponad 35 hektarów w Stellenboch, niżej położonych przy paśmie gór Helderberg.

 

W Fairview tworzone są wina jakościowe. Często w bardzo małych, jednorazowych nakładach, których sprzedaż trwa zaledwie kilka tygodni. Wina ze stałej oferty wydają się mieć nieprzerwanie stałe miejsce wśród najlepszych południowoafrykańskich pozycji.

Informujemy, że Administratorem Danych Osobowych (ADO) ujawnionych w niniejszym formularzu jest Alcantara ul. Oliwska 85, 80-542 Gdańsk Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera oraz przygotowania Twoich zamówień i nie będą udostępniane innym odbiorcom ani do państw trzecich. Przetwarzanie danych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (prawnie uzasadniony interes tj. marketing bezpośredni produktów i usług własnych). Dane osobowe mogą być przetwarzane do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Tobie prawo dostępu do treści danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.
W przypadku uznania, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych masz prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO).
Podanie danych osobowych jest warunkiem wysyłki Newslettera i złożenia zamówienia.

 

Zamknij