UWAGA!
Nasza oferta skierowana jest wyłącznie do
OSÓB PEŁNOLETNICH!
POTWIERDZAM, jestem osobą pełnoletnią
MENU
 
Pietra Pura

Pietra Pura - Rocca delle Macie

Włochy, Puglia

Rocca delle Maccie jest, w porównaniu do starych i szlachetnych winnic Chianti, z dwudziestoma siedmioma latami raczej młodym przedsięwzięciem. W 1973 r. Italo Zingarelli odwrócił się od przemysłu filmowego, pisząc jako producent bluesa z Terence Hillem i Bud Spencerem, aby zrealizować swoje młodzieńcze marzenie w tym samym roku: zdobycie dużej farmy i stworzenie modelu gospodarstwa rolnego . Po wizycie w małym gospodarstwie o nazwie "Le Macìe", na wzgórzu w gminie Castellina in Chianti, był pewien, że znalazł to, czego szukał. Chrzcił "odkrycie" Rocca delle Maccie. W dialekcie toskańskim "macìa" oznacza kamień. Wspólna cecha gleby w Chianti - idealne do uprawy wina. Wszystko to miało miejsce w pierwszych miesiącach 1973 roku. Natychmiast rozpoczął prace renowacyjne domów z XIV wieku. Rolnictwo uzyskało decydujący wpływ na sadzenie winnic i gajów oliwnych. W tym czasie majątek miał 200 hektarów, ale tylko jeden został obsadzony winoroślami! Aby zapewnić więcej miejsca na rozwój gospodarstwa, przywrócono pobliską winnicę Sant'Alfonso. Miłość Italo do kraju dotrzymywała kroku swojej przedsiębiorczej wizji inwestycji rolnych. Prace nad budową nowoczesnej piwnicy z najnowszym sprzętem enologicznym, który był stale odnawiany od tamtej pory, rozpoczął się po krótkim czasie. W 1978 roku wina Rocca delle Maciee trafiły na rynek we Włoszech i za granicą i od razu zyskały największe uznanie krytyków, kupców wina i gastronomii.

Pietra Pura to nanowszy projekt Rocca delle Maccie

Informujemy, że Administratorem Danych Osobowych (ADO) ujawnionych w niniejszym formularzu jest Alcantara ul. Oliwska 85, 80-542 Gdańsk Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera oraz przygotowania Twoich zamówień i nie będą udostępniane innym odbiorcom ani do państw trzecich. Przetwarzanie danych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (prawnie uzasadniony interes tj. marketing bezpośredni produktów i usług własnych). Dane osobowe mogą być przetwarzane do czasu wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Tobie prawo dostępu do treści danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.
W przypadku uznania, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych masz prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO).
Podanie danych osobowych jest warunkiem wysyłki Newslettera i złożenia zamówienia.

 

Zamknij